İçerik değiştir

Referandum’da Neden “Hayır” Denmeli?

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 228 yanıt verildi

#181 pikaçu

pikaçu

Onun için takıntı haline geldik

• Üyeler
  • 2.230 Mesaj
  • İlgi Alanları:bıdı bıdı

Gönderim zamanı 11.09.2010 - 00:44

o değilde nişanlım hayır dicekmiş bi sataştık bi sataştık mma eğlendim ha :P sonuç fikrini değiştirdim *mad ehehehe *mad bir kişi bir kişidir geriye kaldı %53 *mad
SABIRRRR SABIRRR SABIR........

#182 shy

shy

xrÜt / kudI

• Kurucular
  • 16.791 Mesaj

Gönderim zamanı 11.09.2010 - 08:24

hangi partili olsam neden hayır derdim

chp li olsaydım, bu kadar güzel bi anayasayı ancak ben çıkartmalıyım çünkü sözdede olsa sol parti benim ( ki zaten chp maddelerin çoğüuna destek olurum dedi 2 si hariç) bu güzel yasayı başkası çıkartamaz derdim :)

mhp li olsam burda hayır dersem belki akp iktidarı yıkılır bende yeni bi hükümette ufakda olsa birkaç kıytırık bakanlık kaparım (bakınız 99) ülkeyide sol partilere emanet ederim olsun küçük olsun benim olsun bu uğurda dtp ile kardeş olmak bile mubah derdim :)

dtp li olsam apo yu affeden mhp ve bizi 90 larda meclise taşıyarak bitimizi kanlandıran chp (o zaman yasaklı olduğundan shp) iktidar olsun daha iyi, zaten biz marksist komünist bi partiyiz(örgütüz) daha yakın olur bu yüzden hayır :)

dp yada anap lı olsam mendereslerin özalların kemiklerini sızlatmak için daha iyi bir fırsat olamaz hayırrrr derdim =)

yani akp dışındaki bütün partiler eşittir, akp ve diğerlerinin referandumu bu artık ki akp her halikarda kazanmış durumda :P

İMRALI CANİSİNİN KARDEŞİ FATMA ÖCALAN'DAN SONRA, DİĞER KARDEŞİ, KANLI ÖRGÜTÜN LİDERLERİNDEN Osman Öcalan da EVETçi.. "Anayasa ve HSYK Kürdistan'a giden yolda engel. EVET diyeceğiz"

........

Bu Referandumdan sonra 2012 de yapılacak ikinci bir Referandumda,Bağımsız Kürdistan kurulacaktır. Bütün bu gerçekler ışığında 12 Eylül referandumunda oyumuzun rengi evet olacaktır".

"Peki Türkiye'de neden resmen evet demek yerine referandumu boykot edeceğiz, oy vermeye gitmeyeceğiz diyor Kürt entelijansiyası, Kürt aydınları?"

"PKK önderliğinin aldığı stratejik taktik gereği,bu şekilde hareket etme kararı aldık".

.........................................

Şeklinde devam ediyor hepsini almadım pkk propagandası yapıyor.Bizi ilgilendiren kısmı şöyle alt alta dursun da dikkat çeker belki :P

DOÐRUNUN SÖYLENMESİNDEN ÇOK, KİM TARAFINDAN, NEREDE VE NE ZAMAN SÖYLENDİÐİ ÖNEMLİDİR.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Gönderilen Resim

#183 shy

shy

xrÜt / kudI

• Kurucular
  • 16.791 Mesaj

Gönderim zamanı 11.09.2010 - 08:33

Sadece 30 saniye

DOÐRUNUN SÖYLENMESİNDEN ÇOK, KİM TARAFINDAN, NEREDE VE NE ZAMAN SÖYLENDİÐİ ÖNEMLİDİR.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Gönderilen Resim

#184 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 11.09.2010 - 09:23

AKP'li olsam,

Bölücü terör örgütü elebaşısı Abdullah Öcalan'ın kardeşleri Fatma ve Osman Öcalan ''evet'' dediği için,

Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa Birliği de ''evet'' dediği için,

Komünist-Devrimci kökenli milletvekili Mahmut Esat Güven 12 Eylül 1980 öncesi Ülkücü Hüseyin Uçar'ı öldürdüğü için,

Ertuğrul Günay, Zafer Üskül, Haluk Özdalga, Ayşe Nur Bahçekapılı, Erdal Kalkan, İbrahim Yiğit gibi Komünist-Devrimci kökenli isimlerle solun hurdalığını yaptığı için,

''Gözlerimin ışığını Stalin'e borçluyum, her şeyimi ona borçluyum, o beni yarattı, o beni yaşatıyor." diyen Nazım Hikmet'e vatandaşlık verildiği için,

Başbakan Erdoğan, Şivan Perver ve Ahmet Kaya gibi bölücü terör örgütü pkk'ya konser veren Kürtçü kişileri övdüğü için, ''Evimi ve arabamı şerefsizlerin ülkesinde bıraktım'', ''Vallahi ben Apo'yu özledim'' diyen Ahmet Kaya'yı görünce hüngür hüngür ağladığı için,

Yine Başbakan Erdoğan RP'de siyaset yaparken, zamanında merhum Alparslan Türkeş ve MÇP hakkında ''RP, Türk ırkçısı MÇP ile işbirliği yapan milliyetçi-muhafazakâr-sağcı bir parti şeklindeki eleştirilerden yakasını ancak böylelikle kurtarabilir. Bu özeleştiri veya değerlendirme süreci, İttifak'tan dolayı RP'den kopan arkadaşları tekrar kazanmaya, hem de bölgeye dönük yeni taktik ve stratejilerin daha aklıbaşında bir biçimde belirlenmesine imkan sağlayacaktır." dediği için,

Başbakan Türk Ülkücülerine ''Irkçılar, kafatasçılar, mafya bozuntuları'' dediği için,

Ülkücü kadroları devlet kurumlarından söküp attığı için,

Kendisine bağlı medya organlarında Ülkücüler hakkında yalan, subjektif haberler yaptığı için,

''EVET'' derdim.

Not: Devamı gelebilir de gelmeyebilir de.

#185 epru'

epru'

coupling uk gacısı

• Üyeler
  • 6.579 Mesaj

Gönderim zamanı 11.09.2010 - 10:55

hayır'ı seçerken kağıdı dış yana doğru katlayın, mühür evet' e bulaşmasın dikkatli olun. :kıskıs:

#186 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 11.09.2010 - 11:02

Ben tercih belirtmek yerine küçük bir not yazacağım. Çünkü her seçiş bir vazgeçiştir jhkjhklf

#187 emre1982

emre1982

Hiç gelmiyor desek yeridir

• Üyeler
  • 63 Mesaj

Gönderim zamanı 11.09.2010 - 20:52

Evet diyip de bi 12 eylül cuntacısı daha yaratmıyacaz Kenan evren paşadan sonra bu memlekete bi cuntacı daha çok gelir Recep tayyip paşa Cuntasına HAYIR
NOKTA
SON

#188 attalia

attalia

zurnanın son deliği

• Dokunulmazlar
  • 5.671 Mesaj
  • İlgi Alanları:öküzler :D

Gönderim zamanı 11.09.2010 - 21:04

eheh, çevremdeki fethullah hoca cemaatinden zat-ı muhteremler vızır vızır "evet" propagandası yapıyor!!!( emir yukardan, biata davet baabında, robotlar çalışıyor. ;)) dokuz kollu ahtapotun kolları arasındayız millet, din bezirganları siyasi emelleri uğrunda, kürt faşistleri bağımsız kürdistan uğrunda yırtınıyorlar, biz peynir altı suyu çökelekleri de evet mi hayır mı? tartışması yapıyoruz.peh... görünen köy... görünüyor demektir. *civciv

neyse hayırlı yarınlar dileyeyim ben de. ;)
aabi okuma yazmam yoh. barnak bassam olur mu?

#189 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj
  • İlgi Alanları:Güzel olan herşey =)

Gönderim zamanı 12.09.2010 - 00:07

yav bırakın pkk masustan ayak yapıyor akp nin oyları bölünsün diye =)

zaten pkk nın kaymak tabakaya zararı yok aksine onlar ordan besleniyor pkk olmasa dtp ve mhp merkezleri huzurevine döner, siyasi amaçları ve varlık sebepleri kalmayacağı için =)

marksist komünist ateist aşırı sol örgüt pkk, akp ile işbirliği yapmaz daha yakın en azından o üçünden biri yada fazlası olan partiler varken *ihi
-----------------------------------------------------------------------------------------------
bu arada istendiği zaman fikirde üretilebildiğini gösteren arkadaşlara teşekkürler =)
-----------------------------------------------------------------------------------------------
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#190 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 12.09.2010 - 10:54

Gönderilen Resim

#191 quStah

quStah

Camel Soft

• Yöneticiler
  • 5.617 Mesaj
  • İlgi Alanları:kandırmak..

Gönderim zamanı 12.09.2010 - 15:10

koydum rahatadım!
mührümü oy pusulasına

el nehir yaradan seni bildiği gibi yapmasın, ne yapacağını bilmeyen birine teslim etsin P:

#192 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 12.09.2010 - 15:34

O kişi mümkünse bayan olsun, bir de manken olsun. Bilmiyorsa ben ona ne yapacağını gösteririm. Fevkalade güzel bir dua oldu bu. Amin. *zong

Bu arada, ben de gittim mührümü tak diye bastım. Evete bulaşmasın diye de dışa katladım iyi yapmış mıyım P:

Referandumda kendi adıma konuşmam gerekirse şimdiden hayırlı oldu. Kimleri sırtımızda taşıdığımızı, kimlerin duygularımızı istismar ettiğini, kimlerin kimin yalakası, amigosu, borazanı olduğunu da öğrenmiş olduk. Sizin adınıza tavır koymak, sizi savunmak ha ? Avcunuzu yalarsınız. ''Sahte İslam'' denilen babanın veledi zinaları sizi.

#193 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj

Gönderim zamanı 12.09.2010 - 23:47

şu an sahil şehirlerinde tekel büfesi işletmek vardı =)
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#194 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 13.09.2010 - 08:42

İşte bu zihniyet ülkeye demokrasi getirecek. :D

#195 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj

Gönderim zamanı 13.09.2010 - 23:17

demokrasi zaten vardı ya =)
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#196 pikaçu

pikaçu

Onun için takıntı haline geldik

• Üyeler
  • 2.230 Mesaj
  • İlgi Alanları:bıdı bıdı

Gönderim zamanı 14.09.2010 - 10:19

gerçek demokrasi budur halkın sesine kulak verildi *mad ehehehe
SABIRRRR SABIRRR SABIR........

#197 Pepe Le Pew

Pepe Le Pew

Zaman buldukça takılır

• Üyeler
  • 130 Mesaj

Gönderim zamanı 14.09.2010 - 11:42

işte bunun için hayır diyorum...
Unutma, öldükten sonra bile, yapacağın işlerin listesi hala dolu olcak...

#198 _RomantizmA_

_RomantizmA_

Pembeler içinde uçuk MAVİ

• Üyeler
  • 3.232 Mesaj
  • İlgi Alanları:sonsuzluk; ölüm...

Gönderim zamanı 14.09.2010 - 13:30

eee ne oldu şimdi? Kapalı olunca medeni açık olunca yobaz damgası mı yedi?

Sırf bu zihniyet yüzünden bugün bu ülke halen din diyene %50 oy veriyor... Yüreğiniz varsa üniversiteye başörtüsü yüzünden alınmayan kızlarımızın videosunu da paylaşın...

Yawff bu yüzden hayır mı denir? Medenilik hangi kitapta kılık kıyafetle izah edilir oldu? Ne oldu İran önceden dünyaya hükmeden bir devlettide , şimdi kapandığı için çağ mı düştü; önceden dünyanın en ileri teknolojisine sahiptide şimdi teknoloji mi yok oldu, önceden özgürlükçüydüde şimdi baskıcı mı oldu?

Nasıl bir kıyastır bu yawff... İşte ikiside olmasın diye hayır dedim... Ne din istismar eden AKP ne de korku tüccarı CHP...

Yok böyle bir ülke yawff... Muhalefetiyle, iktidarıyla hep aynı oyun... Korkularımıza hükmedin...

[Bebeğim Öldü]

Hayatımın gerçek öykülerine ayrılan bir filmin soundtrack’ındayım
Bir yazar mıyım yoksa tek şiirlik şair mi?
Notumu verdi hocalarım nasihati koydum cebime
Ve zorda kalana dek çıkarmadım..
Ve ben bozuk paraydım anlaşılamadan çiklet oldum
Ve ben bütündüm yaramı sevgilimde bırakıp yarımı sokağa attım
Canımı yolda buldum canıma teslim ettim; canına okudum
Canıma kastım…

#199 Do'Urden

Do'Urden

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 649 Mesaj

Gönderim zamanı 14.09.2010 - 13:47

Iran dunyaya hukmetmedı..

Ama tarıhlerı ve kulturlerı dunyayı sekıllendıren,parmakla gosterılecek ulkeler arasına gırmesını saglıyor.
Sorun o dev kulturun Dını etkıyle nasıl koreltıldıgınde gızlı.

Anayasaya'nın 2 maddesı yanı yargıyla ılgılı olanları demokratık madde degıldı.bunu avrupada bılıyor. Cunku bızde oylamada nıtelıklı cogunluga bakılmıyor kendılerı gıbı. aynı yasa onlarda demokratık bızde ıse antıdemokratık oluyor .

Tek guc.Tek yonetım. Bunun adı ne? Chf donemınden farkı ne?evet dıyenler evet dedıler -chp ıle aynı kulvarı ıstemedıler;gerekcelerı tek partı yonetım anlayısındna uzaklasıp demokrasıydı.
Sımdı ellerıyle guc verdıler.karsı cıktıkları seyı yarattılar.

Ama o kadarda kotu degıl. Akp yargılanmaktan kurtuldu..rahatlar artık..cıkıs yolunu buldular. Ve Cumhurbaskanının uye sayısı gozonune alındıgında sanırım 2011 secımlerınde ıktıdar olamasalar bıle cumhurbaskanları kendı adamları olacagından yaptıkları yıkım bır muddet daha kalıcı olacak.

Ama eger baska bır partı cıkarda ıktıdar olursa..aynı gucu bu sefer onlar kullanacak.
Bakmayın chp'nın mhp'nın aglayıp sızladıgına..
bu bır guc demek.. basa gecenın guldugu,yerde kalanın caresızlıgınden agladıgı bır guc.

Saygılarımla
"Partimizin güttüğü bütün bu esaslar, Kamâlizm prensipleridir" M.Kemal

"En iyi kuram 'Zamana bağlı olarak yanlışlanabilir" Karl Popper

"Düşünce özgürlüğü lehindeki temel sav, bütün inançlarımızın kuşku götürür olmasıdır Bertrand Russel

"Soyut ve Somut kavramlar hiçbirşekilde İlişkilendirilemez ve Örneklendirilemezler" Mw

#200 waranko

waranko

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 760 Mesaj

Gönderim zamanı 15.09.2010 - 12:18

Ama eger baska bır partı cıkarda ıktıdar olursa..aynı gucu bu sefer onlar kullanacak.
Bakmayın chp'nın mhp'nın aglayıp sızladıgına..
bu bır guc demek.. basa gecenın guldugu,yerde kalanın caresızlıgınden agladıgı bır guc.

Sevgili Makrow

Bir Konuda CHP'ye haksızlık oluyor.

Bütün CHP Yönetiminde Kim varsa Bu Kontorlsüz gücün sakıncalarını defaatle bahsettiler mahsurlarını açıkladılar.

İnsan Beşeridir ve Zaafları vardır. Dediler.

Bu AKP,CHP,MHP... Kim olursa olsun Eline fırsat geçtiğinde İstemem yan cebime koy ayaklarına da yatabilirler dediler.
Yani Şunu demek istediler.

İnsan oğlu Zayıftır.İşte bu zaaflarından dolayı bu fırsatın SİYASİLERİN ELİNE VERİLMEMESİ GEREKİR. Dediler.
Sizin bu konudaki diğer düşüncelerinizi biliyorum.
Sadece düzeltmek ihtiyacı duydum.

Şimdi ki Yazacaklarım ise, mesajımı okuyacak Diğer arkadaşların biraz zihnini açmak içindir.

Şöyle söyleyeyim.
Yüksek devirde Çok güçlü bir Motor üretildiğini düşünelim.
Son teknoloji ile en yüksek gücüne ulaşılmış, Dizaynı en mükemmel şekilde yapılmış bir arabanın Fren sistemi Bu güce karşı uygun olarak geliştirilememiş ise Üretimi Asla Yapılamaz.

Şimdi İsteyen buyursun freni olmayan veya bilerek zayıf bırakılmış herhangi bir arabaya binsin.
Demokrasiye aşık birisi olarak da kimseyi engellemeyeceğim
Fakat Rica; arabalarını orada bayrak sallayan kankilerinin tarafına sürsün.

Bu mesaj waranko tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 15.09.2010 - 12:19